מהו אורח חיים יוגי

"כשאתה חש מדוכא לחלוטין ושלילי, נסה את הדבר הבא: התקלח ואז הלבש עצמך בלבן מכף רגל ועד ראש. זה ישנה את מזגך, תודעתך ואת האנרגיה שלך" יוגי בהג'ן.
בהביאו אל מערב את טכנולוגית קונדליני יוגה הביא איתו יוגי בהג'ן מדע מקיף הנוגע לקיום אורח חיים יוגי. אחד מהדברים הראשונים שדיבר עליהם היתה זכותו של כל אדם לחיות חיים בריאים, מאושרים ושלמים ולשם כך ניסח הנחיות מדוקדקות הנוגעות בכל אחד מהבטי החיים וכוללות: תזונה, ריפוי, הנחיות לשינה, להתעוררות, לתקשורת, ליחסים, לנשימה , ללבוש, להגיינה יומית ועוד. יוגי בהג'ן טמן בכל אחד מההבטים ההלו את היופי והחסד של הקונדליני יוגה.
אורח החיים היוגי על פי הקונדליני יוגה מאפשר לאדם להמשיך לחיות את חייו במקום ובמעמד בו הוא נמצא. על מנת לחיות אורח חיים יוגי שלם אין צורך להסתתר במערה מבודדת על פסגת ההימלאיה, אפשר להמשיך בחיי היום היום ולשלב אותם עם הקדשה מלאה להעלאת רמת התודעה לחיים יוגיים מלאים.
תרגול קונדליני יוגה מייצר שינויים בכל הרבדים השונים בחיינו, כאשר תודעתינו מתרחבת, באופן טבעי אנו פונים אל הדברים החיוביים ויכולתינו לעשות את הדברים הנכונים עבור עצמינו גדלה.
תזונה נכונה ואורח חיים בריא הם פועל יוצא של התעוררות התודעה.
הנחיותיו של יוגי בהג'ן מגיעות כתמיכה באותם שינויים תודעתיים ומאפשרות לנו ללמוד לנהל אורח חיים המייצר חיים של בריאות, שמחה ושלמות.