מהו אורח חיים יוגי

מהו אורח חיים יוגי ? איך מתחילים ?
כמו בכל דבר בחיים מתחילים עם כוונה !
אורח חיים יוגי הוא אורח חיים בו הדגש הוא על מודעות, מודעות לתזונה, מודעות לפעילות הפיזית ומודעות להרגלים.
מתוך ההבנה שהפרטים הקטנים בחיי היום יום הינם בעלי השפעה רבה, הן על מצב הבריאות הפיזי והן על הרווחה הנפשית, מייצר אורח החיים היוגי תנאים מיטיבים לחווית המציאות.
למעשה אורח חיים יוגי הוא סדרה של הרגלים אשר מעלים את רמת האנרגיה שלנו.
לדוגמא, אם על בסיס יום יומי נדאג לעצמינו לתזונה טובה, טרייה ובריאה, המתאימה לגופינו, הדבר ישפיע על המציאות שלנו בכל הרמות, פיזית,נפשית-רגשית ורוחנית.
ומדוע הכוונה חשובה ? הכוונה, או הרצון להתחיל לשנות את אורח חיינו, תאפשר לנו לקחת צעדים קטנים, לדוגמא, אם נתחיל כבר מהיום לשתות כוס מים פושרים עם חצי לימון כל בוקר (לא צריך לוותר על הקפה שיכול להגיע מייד אחרי) כבר צעדנו צעד משמעותי לקראת אורח חיים מיטיב, הרגל חדש שעל הבוקר מאפשר לנו להקדיש לעצמינו רגע של תשומת לב חיובית.

"כשאתה חש מדוכא לחלוטין ושלילי, נסה את הדבר הבא: התקלח ואז הלבש עצמך בלבן מכף רגל ועד ראש. זה ישנה את מזגך, תודעתך ואת האנרגיה שלך" יוגי בהג'ן.
בהביאו אל מערב את טכנולוגית קונדליני יוגה הביא איתו יוגי בהג'ן מידע מקיף הנוגע לקיום אורח חיים יוגי. אחד מהדברים הראשונים שדיבר עליהם היתה זכותו של כל אדם לחיות חיים בריאים, מאושרים ושלמים ולשם כך ניסח הנחיות מדוקדקות הנוגעות בכל אחד מהבטי החיים : תזונה, ריפוי, הנחיות לשינה, להתעוררות, לתקשורת, ליחסים, לנשימה , ללבוש, להגיינה יומית ועוד.
אורח החיים היוגי על פי הקונדליני יוגה מאפשר לאדם להמשיך לחיות את חייו במקום ובמעמד בו הוא נמצא. על מנת לחיות אורח חיים יוגי שלם אין צורך להסתתר במערה מבודדת על פסגת ההימלאיה, אפשר להמשיך בחיי היום היום ולשלב אותם עם הקדשה מלאה להעלאת רמת התודעה לחיים יוגיים מלאים.
תרגול קונדליני יוגה מייצר שינויים בכל הרבדים השונים בחיינו, כאשר תודעתינו מתרחבת, באופן טבעי אנו פונים אל הדברים החיוביים ויכולתינו לעשות את הדברים הנכונים עבור עצמינו גדלה.
תזונה נכונה ואורח חיים בריא הם פועל יוצא של התעוררות התודעה.
תוכלו למצוא את הנחיותיו של יוגי בהג'ן לאורח חיים זה, הנחיות אילו מגיעות כתמיכה באותם שינויים תודעתיים ומאפשרות לנו ללמוד לנהל אורח חיים המייצר חיים של בריאות, שמחה ושלמות.

אורח חיים יוגי - נירוונה אננד - בריאות