מבוא: מהי קונדליני יוגה

קונדליני יוגה הינה שיטה עתיקה שנועדה לקרב את האדם אל עצמו, אל גופו ונשמתו ובהסתכלות הרחבה ביותר נועדה לאחד את נשמת האדם האינדיבידואלית יחד עם הנשמה האוניברסאלית – האחד.
קונדליני יוגה מגיעה ממסורת הראג' יוגה, יוגה שנועדה למלכים ולאנשים בעלי בתים ומשפחות. שיטה זו מאפשרת לאדם לחיות באופן מלא בכל רובדי החיים. מצד אחד לנהל חיים מלאים בעולם החומר, עבודה משפחה ובית ומאידך לייצר תרגול משמעותי ומלא המתאים גם ליוגים הגבוהים ביותר.
טכניקת קונדליני יוגה תורגלה והופיעה בכתבים העתיקים של הודו כבר בשנת 1800 לפנה"ס.
בשנת 1400 אחה"ס נכללה יוגה זו יחד עם שאר ענפי היוגה ונחשבה כיוגה המאפשרת לאדם להמשיך לקחת חלק בעולם החומר ויחד עם זאת להגיע לרמות הגבוהות ביותר של תודעה והכרה.
בשנות ה-60 יצאה השיטה לראשונה מגבולות הודו והגיעה על ידי המורה יוגי בהאג'ן לארצות הברית ומשם לשאר העולם המערבי.
הקונדליני יוגה מכילה מאות אלפי מדיטציות, תרגולים פיזיים ומנטרות שכולם נועדו לשפר את חייו של האדם, את בריאותו הפיזית והנפשית ואת האיכות הפנימית של חווית קיומו.
הקונדליני מייצרת תרגול שלם המשלב עבודה פיזית על מערכות הגוף, איברים ובלוטות, עבודה על האיברים האנרגטיים העדינים כמו צ'אקרות ונאדיס, עבודה מנטלית עלי ידי מעבר דרך אתגרים, מפגש אינטימי עם פנימיותינו ועבודה רוחנית על ידי פתיחת הלב וחיבור לנשמה וליעוד.
התרגול מאפשר לנו לפתח את המודעות, ההכרה ואת חוזקנו הרוחני.
תרגול קונדליני מתאים לכולם, בכל גיל ובכל מצב בריאותי ניתן לתרגל את היוגה העוצמתית, קונדליני יוגה ידועה ביעילותה ובמהירות בה שינויים הכרתיים באים לידי ביטוי.
מטרת הקונדליני יוגה היא לטפח את הפוטנציאל הרוחני היצירתי של האדם, לקיים את הערכים המשרתים את מהותו וייעודו, לדבר אמת, ולהתמקד בחמלה ובתודעה הדרושה כדי לשרת ולרפא את עצמך ואת האחר.
"קונדליני יוגה היא המדע שנועד לאחד את הסופי עם האינסופי, האמנות היא היכולת לחוות אינסופיות בתוך גבולות הסופיות" – יוגי בהג'ן