התעוררות הקונדליני – איך זה עובד?

בכדי להבין את הטכניקה העומדת מאחורי התעוררות אנרגיית קונדליני יש להבין מס' מושגים הקשורים לזרימת אנרגיה בגופינו.
במקביל למערכות החיים הפיזיקליות ,כמו מערכת הדם, מערכת הנשימה, מערכת העיכול וכו, מתקיימות בגופינו מערכות אנרגטיות עדינות המקבילות למערכות הביולוגיות. ערוצי אנרגייה אילו אינם מעבירים ומעבדים בתוכם חמצן, סוכר, חלבון וכו אלא יחידת אנרגיה הנקראית פראנה.

פראנה היא אנרגיית החיים הבסיסית והיא מיוצגת על ידי הנשימה, אנרגיית הפראנה מחולקת ל-5 סוגי אנרגיה (פראנה, אפאנה, סמאנה, אודאנה, ווייאנה) לכל סוג אנרגיה תפקיד פונקציונאלי אחר. שני סוגי האנרגיה שמעניינים אותנו בגיון על התעוררות הקונדליני הם פראנה ואפאנה. האנרגיה שנקראת פראנה אחראית על כל מה שנכנס לגופינו (אוכל, מידע חושי וכו ) והיא מיוצגת על ידי השאיפה. האנרגיה שנקראת אפאנה אחראית על כל מה שיוצא מגופינו ומיוצגת על ידי הנשיפה.
הפראנה והאפנה נעות בגופינו בצינורות אנרגיה עדינים, מפת ערוצי האנרגיה ידועה בשמות שונים ורבים אבל העיקרון זהה, ברפואה הסינית נקראים ערוצי האנרגייה מרידיאנים, ובעולם היוגה הם נקראים נאדיס (Nadis), ערוצי האנרגיה המרכזיים הם:
1. Sushumna Nadi – ערוץ האנרגיה המרכזי, מקביל לעמוד השדרה ומגיע עד לצ'קרת הכתר הממוקמת בקודקוד הראש.
2. Pingala Nadi – צד ימין, אלמנט זכרי, שמש, אקטיבי, מקושר לנחיר ימין.
3. Ida Nadi – צד שמאל, אלמנט נקבי, ירח, פסיבי, מקושר לנחיר שמאל.
מטבען הפראנה והאפנה לעולם אינן נפגשות. ונעות כל אחת במסלולה דרך ערוצי האנרגיה השונים. על ידי תירגול רוחני (סדהנה) תירגולים פיזיים  – (קרייה/אסנה), תרגילי נשימה (פראניימה), נעילות אנרגטיות (בהנדה) ומנטרה נוצרים התנאים למפגש בין אותן האנרגיות שלעולם אינן נפגשות באופן טבעי.
התעוררות הקונדליני מתחילה במפגש הסופר-טבעי המיועד להתרחש בנקודת הטבור (Navel Point- Nabi) – שממוקמת כ- 5 ס"מ מתחת לטבור עצמו.נקודת הטבור – Nabi – היא נקודה אסטרטגית המציינת את הליבה שלנו, הבטן התחתונה, וידועה גם כ'דאנטיין' או 'הארה'
כאשר פראנה ואפאנה נפגשות בנקודת הטבור נוצר חום פנימי רב הנקרא טאפאס (Tapas), החום העוצמתי פותח את צינור מעבר האנרגיה הראשי –  שושמנה (Sushumna) מצוי לאורך עמוד השדרה, פתיחת השושמנה גורמת להתעוררות של אנרגית הקונדליני הרדומה והנחש מתחיל במסעו כלפי מעלה.
בהתעוררותה עוברת אנרגית קונדליני דרך מרכזי האנרגיה העדינים (צ'אקרה), הממוקמים לאורך הנאדי  המרכזי, ומבצעת טרנספורמציה לכל אחד מאותם מרכזי אנרגיה. מסע ההתעוררות של הקונדליני מסתיים בצ'קרת הכתר ובאקטיבציה של בלוטת האצטרובל ובלוטת יותרת המוח.
כאשר אנרגיית קונדליני התעוררה נחשף האדם אל ייעודו ומהותו באופן מלא וחווית האחדות הופכת להיות הווייתו.
התעוררות הקונדליני