ג'אפ ג'י – JapJi

ג'אפ ג'י (Jap Ji) – שירתה של הנשמה
משמעות המילה ג'אפ היא 'חזרה', משמעות המילה ג'י היא 'נשמה'. הג'אפ ג'י נכתבה על ידי גורו נאנאק, הגורו הראשון בשושלת הסיקית, והיא אחת מחמשת התפילות היומיות של הדת הסיקית.
במהלך חייו נדד גורו נאנאק וצעד ברגליו אלפי קילומטרים, בזמן זה הקריא את הג'אפ ג'י כדרך להדריך ולהאיר את שומעיו לגבי המציאות האלוהית שמתקיימת בכל מקום ורגע בבריאה.
הג'אפ ג'י היא מורה לכל מי שמחפש את האמת. כאשר מודטים בלב פתוח ואוהב על זרימת הצליל של התפילה יחד עם המשמעות המילולית שלה, הנשמה נפתחת אל היעוד שלה.
צעד אחר צעד מובילה התפילה את האדם בדרך להבנת עצמו כפי שהינו.
כוחה של הג'אפ ג'י מגיע מהצליל הקוסמי (Naad) שהיא נושאת עימה. לצלילים המשתלבים יחד על פי מדע ה- Naad יש יכולת טרנספורמטיבית גבוהה. 
יוגי בהג'ן לימד שבחזרה על פסוקים מסוימים (Pauris) של הג'אפ ג'י אחת עשרה פעם ביום ניתן להגיע לתוצאות נקודתיות ורבות עוצמה. למשל חזרה על המול מנטרה תוכל להעמיק את תודעת הנשמה ברמה שיעודה של הנשמה ישתנה לשגשוג מוחלט. באופן דומה נאמר שידע מוחלט על אלוהים והאקסטזה שבידיעתו מצוי בפסוק (Pauri) הראשון של התפילה. חזרה על הפסוק הראשון אחת עשרה פעם ביום תרומם את הנפש להתעלות גם מעל הדכאון הכבד ביותר, תמנע חוסר ביטחון, סיוטים ואובדן.
הג'אפ ג'י מכילה 40 Pauris, משמעות המילה פאורי היא 'צעד', כל אחד מהצעדים מקביל לכל אחת משמונה הצ'קרות ועובר על כל אחד מחמשת האלמנטים (Tatva) עבור כל צ'קרה בהתאמה.
מאחר שנאמר שהתפילה מובילה מאלוהים אל האדמה הרי שהפאורי הראשון יכיל את התדר של אלמנט ה-Eather והצ'קרה השמינית (ההילה) והפאורי האחרון יכיל את התדר של אלמנט האדמה והצ'קרה הראשונה.
כאשר אנו קוראים את מנטרת ג'אפ ג'י במלואה אנו למעשה עוברים לכל אורך הצ'קרות והאלמנטים ומאזנים באופן שלם את הגוף הפיזי וכן את הגוף האנרגטי.
הפאורי הראשון של הג'אפ ג'י כולל תרגום מולחן ומבוצע ע"י נירוונה
כל הג'אפ ג'י